Częstotliwość karmienia 1,5-miesięcznego dziecka

witam, jestem mama 1,5mies synka. od początku karmię go mlekiem modyfikowanym. Jak często powinnam go karmić? chciałabym wprowadzać mu 3godzinne przerwy. dziecko wypija różnie raz 80-90 a nawet 120. ale po 2 godzinach domaga się znowu. czy mogę go karmić tak często?

Milena Lubowicz

Powoli przerwy na karmienie dziecka powinny się wydłużać, proszę się nie niepokoić, dziecko dopiero uczy się wszystkiego. Według schematu dziecko w drugim miesiącu powinno wypijać 6 butelek po około 120ml mleka. Jeżeli dziecko wypije 80ml, to może szybciej być głodne. Najlepszym wskaźnikiem tego, czy dziecko jest dobrze karmione są prawidłowe przyrosty na masie ciała.
Pozdrawiam