Częstotliwość karmienia rocznego dziecka

Witam,chciałabym zapytać ile posiłków dziennie powinno jeść roczne,zdrowe dziecko? Oraz jak czesto podawać jej mleko,nie jest juz karmiona piersia. Oraz czy takiemu dziecku można podawać juz mleko krowie? Dziękuję za odpowiedź

Milena Lubowicz

Mleko krowie do picia zaleca się dzieciom po 2. roku życia, natomiast może je Pani dodawać do przygotowywania posiłków np. budyniu czy naleśników. Myślę, że wskazane byłoby podawanie 5 posiłków, 3 głównych-śniadania, obiadu i kolacji oraz 2 mniejszych- drugiego śniadania i podwieczorku. Nie wiem czy dziecko budzi się w nocy, jeżeli tak to można podać butelkę w nocy lub przed snem albo na przykład przed drzemką.
Pozdrawiam