Częstotliwość oddawania stolca u 3-miesięcznego dziecka

Jak czesto moze robic kupke 3mies dziecko? Ja karmie corke piersia, zawsze w odstepie 10mies robi kupke, wodnista, zielona, czasem sluz. Okolo 8 razy na dzien. Czy powinnam pojsc do lekarza?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W okresie niemowlęcym ilość stolców jest bardzo różna i zależy od danego dziecka. Jeśli dziecko przybiera na masie, w stolcu nie ma krwi, ropy oraz u dziecka nie występują objawy świadczące o niedoborach pokarmowych to nie należy się tym niepokoić. Jeśli wystąpią powyższe objawy, należy skonsultować się z pediatrą.