Częsty płacz u 20-latki

Witam serdecznie mam takie pytanie , po prostu często płaczę nie wiem dlaczego mam burzliwy związek , jestem jedynaczką moi rodzice są za granicą , przyjeżdżają raz na 3 miesiące a raz na dwa tyg . Może to wynika z tego , że nie mam nikogo dla kogo mogłabym się wygadać mając teraz 20 lat . Chciałam iść do lekarza jednak nie wiem czy to ma sens .

Witam. Przyczynę części problemów od razu Pani zauważa. Jest Pani młodą osobą, która dosyć wcześnie rozpoczęła samodzielne życie. Zapewne brakuje częstego oparcia w rodzicach, które w tym wieku czasami jest jeszcze bardzo potrzebne.
Inną przyczyną opisywanych zachowań może być wiek, w którym nadal następuje wiele zmian fizycznych, hormonalnych, emocjonalnych.
Kolejną przyczyną mogą być konflikty wewnątrzpsychiczne wymagające bardziej adekwatnego rozwiązania.
W celu zweryfikowania wszystkich tych hipotez niezbędna jest osobista wizyta u doświadczonego psychologa - psychoterapeuty.
Małgorzata Danielewicz

Dzień dobry.

Pani stan psychiczny i wahania nastroju może Pani skonsultować z psychologiem. Warto też zastanowić się nad podjęciem terapii, która może pomóc nie tylko poznać potencjalne przyczyny ww. stanu rzeczy ale przede wszystkim Panią wzmocnić.

Pozdrawiam.

Na pewno potrzebuje Pani wsparcia. Jeśli to możliwe, to proszę skonsultować się z psychologiem. Poza tym, czy jest ktoś w Pani otoczeniu, komu może się Pani zwierzyć?
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Tak, może się Pani udać na kosnutlacje do lekarza psychiatry, który w kontakcie osobistym określi czy i jakiej formy pomocy Pani potrzebuje (farmakoterapia i/lub psychoterapia).