Czopki glicerynowe a ciąża

Witam, jestem w 19 tyg ciąży i zaczęły mnie męczyć zaparcia. Dieta bogata w błonnik i picie wody nie pomagają. Czy użycie czopków glicerynowych jest bezpiecznym sposobem na porażenie sobie z nimi? A może są jakieś inne specyfiki? Boję się brać cokolowiek, aby nie zaszkodzić maleństwu. Pozdrawiam.

Szanowna Pani, czopki glicerynowe nie są przeciwwskazane w ciąży. Jeśli nie pomogą to proszę się udać do ginekologa.