Cztery testy ciążowe dały negatywny wynik - czy mogę być jednak w ciąży?

Witam, 4 marca miałam dostać okres, niestety nie dostałam. Współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia 17 lutego. W dniu 5 marca wieczorem zrobiłam test ciążowy z moczu - test był negatywny. Test powtórzyłam następnego dnia - też był negatywny. Później test został powtórzony 11 marca - negatywny i 9 kwietnia - też negatywny. Wczoraj byłam u ginekologa, zrobił mi badanie USG i stwierdził pęcherzyk w macicy i kazał mi przyjść za dwa tygodnie. Zlecił badania krwi i moczu, w tym betaHCG. Powiedział mi, że może to być poowulacyjna komórka jajowa. Czy w takim przypadku mogę być w ciąży, skoro wszystkie testy są negatywne?

Lek. Marta Hat

Witam! Istnieje relatywnie niewielka szansa, że przy czterech negatywnych testach ciążowych wykonanych w różnych odstępach czasu jest Pani w ciąży. Nie jest to jednak metoda, która może w 100% wykluczyć ciążę. Kluczowe będą dalsze badania - głównie beta HCG z krwi. Jeżeli wynik tego badania będzie ujemny można wykluczyć ciążę. Pozdrawiam