Czucie ruchów dziecka i przyrost masy ciała

Jestem w 18 tygodniu ciąży. Widać już troszkę brzuszek, ale nadal nie czuję ruchów malenstwa. Dodam, że jest to moja pierwsza ciąża. Od początku ciąży przybrałam na wadze jakieś 4,5 kg. Czy nie mam powodów do niepokoju?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie ma powodów do niepokoju - w pierwszej ciąży panie zwykle odczuwają ruchy dziecka dopiero od ok. 20 tygodnia. Pani przyrost masy ciała również mieści się w normie dla tego okresu ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!