Czuję czyjś dotyk... Co to oznacza?

Przed snem czuję, jak ktoś mnie dotyka, taki delikatny dotyk. Zdarzyło mi się to już 2 razy. Wszystkiego się boję i mam jakieś lęki... Mam chyba depresję :(

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Na podstawie Pani/Pana listu trudno jest stwierdzić depresję. Zaburzenia lękowe oraz wspomniane odczucia mogą być wynikiem różnych zaburzeń psychicznych. W depresji dominującym odczuciem jest wrażenie wewnętrznej pustki, przygnębienie, przytłaczający smutek, zaburzenia snu i inne.

Proponuję jak najszybsze skontaktowanie się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem w celu postawienia diagnozy. Im szybciej podejmie Pani/Pan leczenie, tym szybsze i lepsze będą jego efekty.

Serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.