Czy 0 RhD to ta sama grupa krwi co 0 Rh?

Witam! Niedawno skończyłem 18 lat i postanowiłem zacząć honorowo oddawać krew. Po kilku donacjach otrzymałem tzw. "krewkartę" na której widnieje grupa krwi. Według niej posiadam grupę krwi 0 RhD czy to ta sama grupa krwi co 0 Rh ?
Lek. Paweł Szadkowski

RhD oznacza grupę Rh dodatnią, czyli grupę o Rh +. Zapis 0 Rh mógł zarówno oznaczać grupę krwi ujemną (brak antygenu D), ale też ktoś mógł tak zapisać grupę dodatnią (brak minusa). Ciężko powiedzieć. Niemniej Pani grupa krwi to o Rh dodatnia.