Czy 10-tygodniowe dziecko powinno przespać całą noc?

Moja córka ma 10 tygodni-chciałam zapytać, czy dziecko w jej wieku powinno już przesypiać noce, czy nadal "ma prawo" jeść w nocy? - moja córka "po kolacji" zasypia ok 19-20, śpi do ok 24 - wypija ok 120-150-180ml mleka i następnie budzi się mniej więcej co 3 godziny na jedzenie - od kolacji do ostatniego nocnego karmienia (ok 6-7) podaje jej moje ściągnięte mleko, w ciągu dnia zaś mleko sztuczne (ok 90-150ml co 2,5-3h). Poza tym córka wypija ok 800-1000ml mleka dziennie - czy to nie za dużo?

Milena Lubowicz

Dziecko do około pół roku powinno jeść w nocy, a są i takie które mając półtora roku jeszcze domagają się mleka w nocy. Przerwa około 3-4 godzinna w karmieniach jest absolutną normą. Mleka modyfikowanego takie dziecko powinno wypijać około 800 ml w ciągu doby, przy karmieniu mieszanym może to być więcej, gdyż mleko kobiece jest mniej treściwe. Jeżeli by Pani zamieniła te karmienia i podawała mleko sztuczne na noc, to być może dziecko pospałoby dłużej. Najlepszym wyznacznikiem czy dziecko wypija dostateczną ilość mleka, jest to jak przybiera na wadze. Wszystko wygląda prawidłowo.
Pozdrawiam