Czy 1000 kalorii i pominięcie kolacji wystarczy, aby zdrowo schudnąć?

Od pewnego czasu zaczęłam się odchudzać. Nie stosuję jakiejś specjalnej diety. Jem śniadanie, obiad, zrezygnowałam z kolacji. Zazwyczaj swój ostatni posiłek jem o 15- jest nim obiad. Tak aby po 17 już nic nie jem. Moja wartość energetyczna wynosi ok.1000kcal. W ciągu czterech tygodni schudłam 3 kg. Chciałam się zapytać czy to jest zdrowy sposób i czy mogę jakoś uniknąćefektu jojo gdybym znów zaczęła jeść kolację.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,
Nie napisała Pani nic na temat wieku, aktywności fizycznej, trybu życia.
Generalnie 1000 kcal to bardzo niewiele.
Polecałabym dietę 1200-1400 kcal. Do tego, co Pani spożywa w ramach diety 1000 kcal, może Pani dodać 2 mniejsze przekąski o łącznej kaloryczności ok. 200 kcal (owoc, talerz warzyw, kubeczek jogurtu, kefiru).
Nie wiem o której chodzi Pani spać, ale jeśli jest to godzina 22-23.00, kolacja spożyta o 17.00 może powodować napady głodu przed snem. Nie polecam rezygnowania z posiłków (także kolacji).
Ostatni może Pani spożyć na 2-3 godziny przed snem.
Najkorzystniejsze będzie 5 posiłków w ciągu dnia.
Pomocne mogą być ćwiczenia fizyczne.
Pozdrawiam.

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy