Czy 2-miesięczne niemowlę może bać się obcych?

Mam 2-miesięcznego synka i od jakiegoś miesiąca zauważyłam, że prawie za każdym razem, gdy ktoś mnie odwiedzi bądź gdy ja do kogoś się wybiorę w odwiedziny, wieczorem synek zaczyna strasznie płakać. Trwa to przeważnie 3-4 h, czasem dłużej i w żaden sposob nie można go uspokoić. Wyczerpuje go to strasznie, a mimo to nie może zasnąć, aż w którymś momencie po prostu pada i po 1-2 h się budzi na karmienie. Czy to możliwe, że jest aż tak wrażliwy, że przeszkadzają mu w tym wieku obcy ludzie, mimo iż ja jestem zawsze obok niego?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zrozumienie świata tak małego dziecka wymaga dużo uwagi i zrozumienia. Trudno powiedzieć, co tak naprawdę wywołuje tak gwałtowne reakcje u malca, bo nie wiem jak spędza czas: czy na codzień jest cicho, a głośniej robi się, gdy przychodzą goście, czy dziecko spędza cas głównie na spaniu i jedzeniu, a gdy pojawiają się goście pojawia się pewna dezorganizacja, maluszek jest bardziej ruchliwy czy spokojny, a nowe osoby wpływają na jego nastrój itp. Dziecko 2 miesięczne odbiera bodźce w jeszcze niepełny sposób i dopiero " dostraja się " do świata, na którym się pojawiło. Maluszki w tym wieku widzą jeszcze niewyraźnie, jakby przez zamarzniętą szybę, nie potrafią sygnalizować się z mamą i tatą w jakiś czytelny spsoób- dopiero się tego uczą:) Zachęcam Panią do poobserwowania maleństwa i zrozumienai jego reakcji na pojawiające się wokół niego zamiany.

Proszę też koncentrować się na dziecku, dostarczając mu doznań, ale w określonych dawkach i intensywności. Można zapraszać gości, ale nie dzikich tłumów, pozwalać innym osobom na poznanie dziecka, ale nie na nadmierne " bawienie się" z nim, dostosowywanie bodźców np. dźwiękowych, zapachowych i innych w zależności od reakcji malca:)

Pozdrawiam