Czy 2 tygodnie po Ulthera Hifu mogę zrobić lipolizę?

Witam serdecznie. Czy 2 tygodnie po zabiegu Ulthera Hifu na cała twarz mogę również zrobić lipiloze iniekcyjna okolicy zuchwy i podbródka? Czy te zabiegi jie oddziaływują na siebie w sposób negatywny?

Dzień dobry, Może Pani wykonać zabieg lipolizy iniekcyjnej. Zabieg HIFU wykorzystuje ultradźwięki, których głównym zadanim jest ujędrnienie skóry. Nie ma przeciwkazań, aby po tym czasie, o którym Pani napisała wykonać lipolizę iniekcyjną.

Dzień dobry, tak można zrobić zabieg, natomiast warto skonsultować się w tej sprawie również z lekarzem wykonującym zabieg lipolizy.

Pozdrawiam serdecznie

Zabieg HIFU wykorzystuje ściśle skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych. Chociaż na początku używany był w leczeniu głównie nowotworów, dzisiaj znalazł także zastosowanie w liftingu, walce z cellulitem i redukcji tkanki tłuszczowej. Fala ultradzwiękowa nadawana przez urządzenie jest całkowicie bezpieczna i jej funkcją jest stymulowanie tkanek. W wyniku rozgrzania tkanek następuje ich koagulacja. Do głównych zaleceń bezpośrednio po zabiegu należy unikanie rozciągania twarzy, np. w szerokim uśmiechu i nie ćwiczyć intensywnie. Do tygodnia nie należy używać peelingów i przez miesiąc nie stosować leków przeciw bólowych i przeciw zapalnych. Lipoliza jest również zabiegiem nieinwazyjnym, dlatego nie ma przeciwwskazań do wykonania jej po HIFU.