Czy 2-tygodniowa dieta bezglutenowa może sfałszować wynik badania krwi?

D. wieczór. Czy 2-tygodniowa dieta bezglutenowa może spowodować już, że badania z krwi w kierunku celiakii nie będą wiarygodne? Czy mimo zastosowania diety bezglutenowej, badania z krwi wykryją celiakię, jeśli na nią choruję lub wykluczą, jeśli to nie jest celiakia? Wizytę u gastrologa mam w lutym czy powinnam przerwać dietę bezglutenową? Czy jeśli w teście FoodProfil wyszła mi nietolerancja na gluten, ale wyszło też, że niektóre zboża glutenowe mogę jeść,jest to równe z tym,że celiakii nie mam?

Witam, stosowanie diety bez glutenu może sfałszować wyniki. Przed ich wykonaniem powinno się być na standardowej diecie, tzn z glutenem.
Pozdrawiam,
Paulina Kijo, dietetyk