Czy 4 dni przerwy w stosowaniu antykoncepcji mogło spowodować uaktywnienie komórki jajowej?

Szanowna Pani doktor, Szanowny Panie doktorze Stosuję od roku tabletki antykoncepcyjne Daylette. W ulotce opisane jest różne ich stosowanie. Pani w aptece powiedziała mi, że po wybraniu całego blistra i w czasie miesiączki po tym blistrze mam odstawic tabletki dopóki nie skończy się okres i wtedy dopiero zacząć nowe opakowanie. Teraz dowiedziałam sie, że to nieodpowiednie. Czy te 4 dni przerwy w stosowaniu mogło spowodować uaktywnienie mojej komórki jajowej? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

74 poziom zaufania

Szanowna Pani, stosowanie antykoncepcji hormonalnej należy omawiać z lekarzem prowadzącym a nie z Panią w aptece, nieprawidłowe stosowanie znacznie obniża skuteczność leków. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy