Czy 73 kg przy 160 cm wzrostu to za dużo?

Mam 36 lat i 1,60 wzrostu moja waga to 73 kg czy to za dużo?

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

Pani BMI (jest to wskaźnik określający masę ciała w stosunku do wzrostu) wynosi 28,5 i wskazuje na nadwagę. Prawidłowa masa ciała przy Pani wzroście to od ok. 50kg do 64kg.

Przydałby się jeszcze pomiar zawartości tkanki tłuszczowej ponieważ sama masa ciała nie jest najlepszym wyznacznikiem. Jeżeli jednak nie uprawia Pani intensywnie sportów (a zatem nie ma Pani znacznie rozbudowanej tkanki mięśniowej) można przyjąć że BMI jest wiarygodnym wskaźnikiem i mamy do czynienia z nadwagą.
W razie potrzeby konsultacji dietetycznej zapraszam: www.gabinet-dietetyczny.com

Dzień dobry,
Według BMI (wskaźnika masy ciała) ma Pani nadwagę (BMI wynosi 28,5).
Polecam wykonać analizę składu ciała (więcej o tego typu badaniach może Pani znaleźć na http://diet-coaching.xaa.pl/analiza-skladu-ciala-artykul-food-forum/) oraz skonsultować z dietetykiem swój dotychczasowy sposób żywienia (w celu określenia błędów żywieniowych). Wówczas będzie można ustalić szczegółowe wskazówki żywieniowe.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska