Czy 8 dni przed miesiączką można zajść w ciążę?

Czy 8 dni przed miesiaczka moge zajsc w ciaze? Moj cykl trwa 25 dni czasem wacha sie miedzy 25-28 dni podczas stosunku pekla nam prezerwatywa juz po wytrysku. Boje sie ze moze miec to nie oczekiwane skutki. Bede wdzieczna gdy ktos mnie olsni jak duze jest ryzyko

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani. Oczywiście ryzyko zajścia w ciążę istnieje zawsze, jednak 8dni przed krwawieniem to raczej dni niepłodne- jest więc ono bardzo małe.

Małgorzata Panek

Ryzyko zależy od momentu owulacji. Jeśli był to okres po owulacji ryzyko jest niskie. Dla pewności radziłabym wykonać test ciążowa po 10-14dniach od stosunku bez zabezpieczenia.
Pozdrawiam