Czy alkohol może zmienić wyniki badań?

Witam. Od 2 lat biorę leki retrowirusowe i wszystko było dobrze. Wyniki mam dobre, odporność wzrosła ale podczas wizyty w szpitalu okazało się ze w moczu mam białko i cukier. Niebezpieczny poziom. Musze zostać w szpitalu a boje się przyznać ze zaczęłam pić alkohol bo jestem alkoholiczka zaawansowana. Czy picie mogło mieć na to wpływ czy to może wystarczy zmienić leki ? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Ww. wynik badania moczu może świadczyć o uszkodzeniu nerek. Trudno określić co mogło akurat w pani przypadku wywołać taki stan, ale spożywanie alkoholu w nadmiernej ilości z pewnością nie wpłyną korzystnie.Konieczna jest pełna interpretacja kliniczna. Sugeruję zdać się na ocenę lekarzy prowadzących.