Czy alkohol spożyty w pierwszych tygodniach ciąży mógł zaszkodzić dziecku?

witam. jestem w 7 tygodniu ciazy, a jesli dobrze licze to w sylwestra bylam w 4 tygodniu, moje pytanie jest takie czy dzieku mógł zaszkodzic alkohol, wtedy nie wiedzialam ze jestem w ciazy... i boje sie ze moze sie mu cos stac. pomozcie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Alkohol zawsze może okazać się zgubny dla płodu - w każdym trymestrze ciąży.