Czy anestezjolog może nie dopuścić mnie do zabiegu?

Witam, Za niespełna tydzień mam termin endoskopowej operacji zatok. Od dwóch dni męczy mnie mokry kaszel spowodowany spływająca do gardła wydzielina. Objawy nasilają się rano, natomiast w ciagu dnia kaszle bardzo sporadycznie. Mam obawy czy do terminu zabiegu ustapia. Czy anestezjolog może nie dopuścić mnie do zabiegu (poza kaszlem, ktory definitywnie jest skutkiem spływania wydzieliny nie mam żadnych innych "infekcyjnych" objawów)? Kobieta 30-lat

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć. Bedzie to zależeć od Pani stanu klinicznego, ale niewielka infekcja nie powinna być przeszkodą w wykonaniu zabiegu.