Czy anoreksja może występować u dorosłych?

witam czy anoreksa może występować również u dorosłych? i czy objawy różnią się specjalnie od objawów u nastolatki?

Witam,
Anoreksja na ogół zaczyna się wcześnie, przed 25 r. ż. ale może również dotykać osób dorosłych. Objawy są właściwie takie same: ograniczenia jedzenia, niska masa ciała, przesadne skupienie się na kontrolowaniu wagi, figury i odżywiania, lęk przed przytyciem.
Pozdrawiam,
Marat Dziekanowska

Szanowna Pani, anoreksja również występuje u osób dorosłych, objawy pozostają podobne. Choroba tego typu ma charakter systemowy i wiąże się z trudnymi relacjami w rodzinie. Skuteczną metodą leczenia tego typu zaburzeń jest psychoterapia Metasystemowa. Więcej informacji na temat podejścia znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej