Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy antybiotyk obniża skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry.Mam martwiące mnie pytanie.Jeśli w trakcie przerwy w przyjmowaniu antykoncepcji musiałam zażyć antybiotyk który będę zażywała jeszcze gdy rozpocznę nowy blister antykoncepcji to tabletki się nie wchłoną?Czy stosunek odbyty kilka dni (3-4 dni) przed zażyciem antybiotyku w trakcie 7 dniowej przerwy może nieść za sobą ryzyko ciąży?Dodam że na ulotce antybiotyku jest napisane że może obniżyć skuteczność pigułek.Czy mogę przyjmując osłonę zwiększyć prawdopodobieństwo wchłonięcia pigułki?
KOBIETA ponad rok temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Stosunek, o którym Pani wspomina nie będzie miał wpływu na ochronę antykoncepcyjną. Nie mniej jednak proszę zastosować dodatkową metodę zabezpieczenia np pod postacią prezerwatywy w trakcie stosowania antybiotyku.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Zastosować dodatkowo mechaniczne metody antykoncepcji np. prezerwatywa w danym cyklu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy