Czy antydepresanty mogą spowodować zobojętnienie?

Czy leki antydepresyjne mogą powodować zobojętnienie? Zażywam Cital od ponad 2 tygodni i zauważyłam, że nie jestem w stanie zmusić się do niczego, całymi dniami tylko leżę w łóżku. Wcześniej nigdy obojętność nie była aż tak silna jak teraz. Czy jest możliwość, że ten lek tak na mnie zadziałał czy to po prostu nasilone objawy depresji?

Może pojawić się zobojętnienie. Proszę omówić swoje wątpliwości przy kolejnej wizycie z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Na to pytanie w sumie może odpowiedzieć Pani wyłącznie lekarz prowadzący, ponieważ to on zna Pani historię leczenia.
Obecny Pani stan - może być zarówno objawem choroby, jak i działania leku.
Jedynie dodam, że pełne działanie leku p.depresyjnego rozwija się w okresie 1 - 2 miesięcy i to jest okres, który podlega wspólnej ocenie wraz z lekarzem, czy dany lek i dawka jest skuteczna.