Czy antykoncepcja hormonalna będzie skuteczna w czasie brania antybiotyku?

Witam brałam antybiotyk agumentin przy stosowaniu antykoncepcji. Moje pytanie jeśli w bralam antybiotyk 10 dni i skonczylam go w poniedzialek w trakcie 7 dniowej przerwy zas w srode zaczęłam nowe opakowanie kiedy ochrona będzie pełna ? I nie będę musiała stosować dodatkowej antykoncepcji.

Lek. Paweł Szadkowski

Dodatkową ochronę należy stosować podczas stosowania antybiotyku i 7 dni po. Czyli skoro skończyła go Pani w poniedziałek, cały tydzień do kolejnego poniedziałku wymaga dodatkowej ochrony.