Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy antykoncepcja hormonalna utrzyma działanie przy przesunięciu przyjęcia tabletki?

Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne sylvie 30 od 2lat, zawsze zaczynałam opakowanie od czw a teraz zapomniałam wykupić tabl i zaczęłam brać tabletki 1 dzien później czyli w piątek, w 2 tyg brania tabletek zapomniałam wziąć tabl ze środy i zobaczyłam to dopiero w czw wieczorem, więc w czwartek wieczorem wzięłam tabletkę środkowa, w piątek rano wzięłam tabl z czw w sob rano wzięłam tabl z piątku i na wieczór wzięłam tabl sobotnia tak że wszystko się wyrownalo i kolejny tydzień brałam już tabl regularnie, opakowanie powinnam skończyć w śr w 3 tygodniu brania tabletek, jednak ze zaczęłam brać je dzień później skończyłam opakowanie na czwartku. Czy w takim przypadku antykoncepcja była utrzymana?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Skoro był to 2 tydzień brania tabletek, skuteczność antykoncepcyjna powinna być zachowana. Natomiast skoro zapomniała Pani przyjąć tabletkę środową, powinna ją Pani przyjąć jak najszybciej, nawet jeśli by to oznaczało wzięcie dwóch tabletek na raz. Więc dla pewności przez 7 dni lepiej stosować dodatkową metodę antykoncepcji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy