Czy antykoncepcja jest zachowana?

Dzień dobry Przychodzę z pytaniem odnośnie antykoncepcji. Biorąc pierwszą tabletkę z blistra zachłysnęłam się wodą przy popijaniu. Odkaszlnęlam dosłownie raz, może dwa. Poczułam jednak ukłucie w prawym płucu. Czy istnieje szansa, ze tabletka zamiast do żołądka trafiła do dróg oddechowych? Jeśli tak, to czy się rozpuściła i antykoncepcja jest zachowana? Co robić, jeśli się nie rozpuści? W tym momencie wszystko jest Ok i nic mnie nie boli (minęło 30 minut). Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Tabletka nie powinna trafić do płuc. Najpewniej drogi oddechowe zostaly podrażnione wodą, dlatego kłucie w klatce piersiowej. Oczywiście gdyby objawy się nasilały, należy się udać do lekarza choć po tabletce nie powinno być śladu.