Apo-Doxan a częste oddawanie moczu

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące leku Apo-Doxan. Mój ojciec leczy się na przerost gruczołu krokowego, zażywa rano Penester 5 mg, a wieczorem Apo-Doxan 4 mg. W nocy bardzo często oddaje mocz, co powoduje że w ciągu dnia jest senny, rozdrażniony (ma 88 lat), wzbrania się przed piciem płynów, twierdząc , że im mniej będzie pił, tym mniej będzie w nocy się męczył. Mam pytanie, czy Apo-Doxan nie powoduje tego, że w nocy więcej oddaje się moczu, a jeżeli tak, to czy nie można go zażywać rano razem z Penesterem? Może to, że tata często oddaje mocz jest skutkiem ubocznym Apo-Doxanu? Zgubiliśmy ulotkę i nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy to normalne podczas leczenia Apo-Doxanem. Bardzo proszę o informację, jak pomóc tacie, czy może powinien zacząć brać Apo-Doxan rano, zamiast wieczorem, czy może powinniśmy poszukać jakiegoś zamiennika, który nie będzie dawał takich skutków? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Lek, o którym Pani mówi nie jest ściśle lekiem moczopędnym jednak spewnością wpływa na oddawanie moczu jego działanie polega na swoistym odciążeniu organizmu z problemu wynikającego z przerostu gruczołu krokowego.Objawy częstego oddawania moczu w nocy są z pewnością wywołane właśnie tą chorobą a nie samym działanie leku.Proponowałbym konsultacje z urologiem

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty