Czy arytmia jest możliwa na tle nerwowym?

Dzień dobry .mam takie pytanie czy arytmiia jest możliwa na tle nerwowym tzn ,dotknęła mnie nerwica lękowa na początku ból głowy i zawroty a póżniej cała lista dolegliwości .No i zaczęła dokuczać mi arytmia biorę bisoprolfumaraat 2,5 bo 1,25 były za słabe ale mam cisnienie czasami ponizej 90/60 i nie czuje się najlepiej a lekarz powiedział ze nie da mi innego leku.

W przebiegu nerwicy mogą wystąpić bardzo różne objawy, w tym kardiologiczne. Ale żeby takie symptomy były uznane za "nerwicowe", trzeba w wiarygodny sposób wykluczyć tło somatyczne. Konieczna jest zatem konsultacja specjalistyczna i ewentualne badania dodatkowe.

Witam,
tak, przyczyną arytmii moga być czynniki psychologiczne Zawsze jednak najpierw nalezy zbadać swoje zdrowie fizyczne. Jeśli chodzi o leki warto udac się do psychiatry.