Czy atak duszności to objaw astmy?

Witam! Mam 13 lat i w tamtym tygodniu zdarzyło mi się coś w rodzaju duszności. Nie mogłam nabrać powietrza ustami ani mówić, gdy z wielkim wysiłkiem nabierałam powietrza do ust słychać było coś w rodzaju świstu. Obserwując mnie można było zauważyć że, coś blokuje w płucach i nie chce puścić. Ten jak to nazwę atak duszności trwał gdzieś około dwóch godzin zdarzyło sie wieczorem. Takie coś zdarzyło mi się po raz pierwszy. Wcześniej miałam napadowy, duszący i suchy kaszel, który zdarzał sie najczęściej po śpiewaniu, śmiechu, krzyku, wysiłku fizycznym, stresie , intensywnym zapachu, zimnym powietrzu. Również zdarzało mi się ,że odczuwałam coś w rodzaju ucisku czy też ciężaru w klatce piersiowej co trwało kilka minut lub godzin. Czy to może być astma? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje.

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Objawy, które opisujesz mogą być wywołane przez astmę, jednak, prawdopodobnie, zachorowałaś na podgłośniowe zapalenie krtani. Jest to choroba częsta w Twoim wieku i ma podłoże wirusowe. Powinno przejść samo za kilka/kilkanaście dni, jednak gdyby znów pojawiła się duszność trzeba wyjść na świeże powietrze (zimne). Zmniejsza obrzęk krtani i ułatwia oddychanie. Gdyby to nie pomogło trzeba zgłosić się do lekarza - pamiętaj, że duszność jest zagrożeniem życia. 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty