Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy autyzm się pogłębia?

Dzień dobry.

Ostatnio pytałam się o mojego siostrzeńca, u którego podejrzewam autyzm, ale chciałam się zapytać, czy autyzm się pogłębia. Chodzi mi o to, czy jeśli rodzice nie zareagują teraz, tylko będą czekać z tym może 2 lata albo 3, to czy autyzm będzie gorszy, czy chłopczyk będzie się bardziej zamykał w sobie? Czy jeśli zareagujemy teraz, to da radę to jakoś wyleczyć?

Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam;)

Szybsze zdiagnozowanie dziecka i podjęcie terapii zwiększa szansę na lepsze rokowania i większe postępy w rozwijaniu umiejętności choćby takich jak mowa, sprawność ruchowa, umiejętności poznawcze, społeczne itd., czyli krótko mówiąc: im szybciej tym lepiej;) Terapia dziecka i jego skuteczność zależy również od innych dodatkowych czynników: możliwości rozwojowych dziecka, nastawienia i zaangażowania rodziców;)

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0

Witam. Z rozpoczęciem terapii nie można czekać. Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej zapewnić dziecku terapię tak, by mogło się ono lepiej rozwijać, by usprawnić zaburzone sfery rozwoju. Tylko dzięki szybko wprowadzonej i intensywnej terapii dziecko ma szansę na prawidłowe funkcjonowanie. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Wczesna interwencja jest najważniejsza. Czym wcześniej rozpocznie się terapię i pomoc tym większe szanse na wypracowanie tych obszarów gdzie są największe deficyty. Nie ma na co czekać.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy