Czy b-HCG przyrasta prawidłowo?

Witam. Jestem w 6. tygodniu ciąży z czego bardzo się cieszę i w związku z tym mam pytanie dotyczące wzrostu bHCG: pierwsze badanie wykonałam 21. 07 i wynik to 150,8mIU/ml, drugie badanie - dwa dni później i wynik już był 337,10mIU/ml.

Z tego co wyczytałam to niby prawidłowy przyrost, ale w dniu 04. 08 wynik bety to 13230. Według tygodni potwierdza się, że to 6. tydzień, ale czy to nie jest czasami za niski wynik? Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się nie niepokoić. Poziom betaHCG jest w normie. Wzrost jego nie musi przebiegać idealnie, z dwukrotnym pomnożeniem co dwa dni.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego przebiegu ciąży!