Czy badania histopatologiczne po poronieniu to standard?

Witam. Czy po zabiegu łyżeczkowania z powodu poronienia badania histopatologiczne wykonywane są standardowo?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, po poronieniu, jeśli wykonano łyżeczkowanie, standardowo wykonuje się badanie hostopatologiczne wyskrobin z jamy macicy. Jest to ważne, ponieważ pozwala wykluczyć ciążową chorobę trofoblastyczną (zaśniad groniasty) jako przyczynę straty ciąży. Pozdrawiam serdecznie!