Czy badania na bezpłodność są płatne?

Czy badania na bezpłodność są płatne i czy mogę je wykonać jeśli jeszcze nie staram się o dziecko ale mam obawy dot. mojej bezpłodności spowodowane bezpłodnością występującą u kobiet w mojej bliskiej rodzinie?

Milena Lubowicz

Badania zlecane przez lekarza w Poradni Ginekologiczno-Położniczej, która ma umowę z NFZ są bezpłatne, natomiast o konieczności ich wykonania decyduje lekarz prowadzący po zbadaniu Pani i zebraniu wywiadu. Także proponuję udać się na wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam. Proponuję wizytę u ginekologa, który może zlecić szereg badań poczynając od badań hormonalnych po badania obrazowe.
Pozdrawiam