Czy badania na choroby weneryczne wykonywane są z krwi?

Chciałbym wykonać komplet badań na choroby weneryczne. Czy wszystkie tego typu badania wykonywane są z krwi? Jak nazywają się fachowo takie badania i gdzie można je wykonać w Warszawie? Jaki jest przybliżony koszt? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Choroby te (ang. sexually transmitted diseases, STD dawniej zwane także chorobami wenerycznymi – jest to grupa chorób zakaźnych i pasożytniczych, które przenoszone są na drodze kontaktu płciowego. Odnośnie pytania o finansowanie - badania w kierunku chorób wenerycznych są finansowane przez NFZ pod warunkiem iż wykonywane są na zlecenie lekarza. Podstawowe badania wykonuje się z krwi. Polecam przychodnię przyszpitaną Szpital a na Koszykowej w Warszawie.