Czy badania po poronieniu wskazują na to, że byłam chora na toksoplazmozę?

Witam,na początku stycznia poroniłam ciaze 10 tyg,obumarła - w 6 tygodniu.Poniewaz nie znaleziono konkretnej przyczyny obumarcia płodu zrobiłam badania na toxoplasmose i Igg wyszło 451,80,a Igm 0,68.Czy to oznacza ze byłam chora na ta chorobę?Od kilku miesięcy w domu jest kot.Boje się ze zarażenie toxoplasmosa przyczyniło się do utraty dziecka.Bardzo proszę o interpretacje mojego wyniku.

Szanowna Pani, proszę pamiętać o dopisywaniu jednostki, jest to szczególnie ważne przy przeciwciałach IgM, ponieważ są różne metody badań i różne normy. Mogę założyć że przeszła Pani infekcję w przeszłości, jeszcze przed zajściem w ciążę, co oznacza że toksoplazmoza nie jest przyczyną poronienia. Serdecznie pozdrawiam