Czy badanie USG dodaje 2 tygodnie ciąży

Dzień Dobry!
Lekarz ustalił na podstawie wyników badań USG, że płód ma 9 tygodni, zgodnie z jego wielkością. Czy to oznacza, że jestem w ciąży od 11 tygodni? Czy od 9? Czy maszyna USG już jest ustawiona do dodawania tych 2 tygodni?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Tak, aparat USG automatycznie dodaje 2 tygodnie, tak że podany wiek ciążowy można porównać z wiekiem ustalonym na podstawie daty ostatniej miesiączki. W ciążę zaszła Pani więc najprawdopodobniej ok. 7 tygodni temu.

Pozdrawiam serdecznie!