Czy badanie USG jamy brzusznej może wykazać stan zapalny w jelicie grubym?

Witam, czy badanie USG jamy brzusznej, może wykazać stan zapalny w jelicie grubym, świadczący o chorobie crohna-lesniowskiego? W tej chwili czekam na kolanoskopie, jednak bardzo mnie to niepokoi. Czy stan zapalny może okazać sie np tylko IBS? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, stan zapalny może okazać się czymś innym, niż choroba Crohna. Niestety, samo usg nie pozwoli ustalić rozpoznania, konieczna do tego jest kolonoskopia. Proszę spokojnie poczekać na badanie, na pewno pozwoli więcej wyjaśnić.