Czy badanie wskazuje na brak infekcji czynnej?

Dzień dobry, proszę o pomoc w interpretacji wyników: IgG 11,8 (wynik ujemny < 10 AU/ml, wynik wątpliwy 10 - 15 AU/ml, wynik dodatni > 15 AU/ml), IgM 16,7 AU/ml (wynik ujemny <18 AU/ml, wynik wątpliwy 16 - 22 AU/ml, wynik dodatni >22 AU/ml). Ugryzienie i rumień pojawiły się w lipcu 2018. Czy dobrze interpretuje: badanie wskazuje, że brak infekcji czynnej, pozostały jedynie przeciwciała, które powstały po ugryzieniu? Czy mogą się utrzymywać w organizmie jeszcze przez wiele lat? Nie mam innych objawów charakterystycznych dla infekcji.

Szanowna Pani, tak jak najbardziej. Przeciwciała IgG mogą utrzymywać się przez wiele lat, jednakże nie oznaczają aktywnej lecz przebytą chorobę