Czy balsam brązujący o takim składzie może być stosowany w ciąży?

Witam, czy balsam brazujacy o takim składzie może być stosowany w ciąży? Jeśli nie to bardzo proszę o wskazówki jak mogę się opalać lub jakie produkty brązujące stosować żeby nie zaszkodzić dziecku. Jestem w 27 tygodniu ciąży Aqua, Caprylic/ Capric Triglyceride, Decyl Cocoate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cetearyl Alcohol, Dihydroxyacetone, Sorbitol, Glycerin, Glyceryl Stearte SE, Rhus Verniciflua Peel Cera, Trehalose, Helianthus Annuus ( sunflower) seed oil, Adansonia Digitata ( Baobab) Seed Oil, Cetearyl Glucoside, Benzyl Alcohol, Vetex Agnus Castus ( Chasteberry) Extrakt, Acetyl Tyrosine, Steric Acid, Daucus Carota Sativa ( carrot Tissue) Oil, Citrus Aurantium Amara ( Bitter Orange) Flower Extract, Xantham Gum, Tocopherol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Dehydroacetic Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Cinnamal, Citral, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Limonene, Linalol

Głównym składnikiem preparatów samoopalających jest DHA - dihydroksyaceton. Jest to preparat, który wchodzi w reakcję z aminokwasami w naskórku, czasowo powodując zmianę jego zabarwienia.

Całe jego działanie opiera się głównie na warstwie rogowej naskórka nie penetrując skóry głębiej, przez co

można bezpiecznie stosować go w ciąży.