Czy basen z wodą chlorowaną wpływa na starzenie skóry?

Czy basen z wodą chlorowana wpływa na starzenie skory? Chodziłam ok. Pol roku i zauważyłam duże zmarszczki na czole. Czy może to być powiązane? Oprócz tego pojawiły się naczynka.

Dzień dobry, długotrwały kontakt skóry z wodą chlorowaną może przyczynić się do powstania nadwrażliwości. Osłabiona może zostać warstwa rogowa naskórka, przez co szybciej mogą pojawić się oznaki starzenia. Zachęcam do odbycia konsultacji specjalistycznej, podczas której terapeuta zaproponuje właściwe dla Pani przypadku podstępowanie, a także dobierze indywidualną pielęgnację domową. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.