Czy będąc w ciąży można mieć normalny okres?

Witam, mam pytanie odnośnie krwawienia w czasie ciąży. Mam regularne 30-dniowe cykle, wg moich miesiączek można ustawiać zegarki :) Niestety od pół roku nie zabezpieczamy się ( ja i mój mąż), jak nam się przypomni użyjemy prezerwatywy. W zeszłym miesiącu podejrzewałam, że mogłam zajść w ciążę, jednakże wykonany (przed dniem spodziewanej miesiączki) test ciążowy wyszedł negatywnie. Okres dostałam w spodziewanym terminie, idealnie po 30 dniach - co prawda nie jak zwykle z samego rana, ale jednak.

Moje miesiączki są zazwyczaj bardzo bolesne i trwają około 3-5 dni (3 dni intesnywnie 2 dni plamienia) tym razem jednak ból ustąpił po 15 minutach od momentu krwawienia, a samo krwawienie było inne niż zwykle (czerwone z gęstym śluzem, a nawet jakąś dziwną "tkanką") i zatrzymało się po jednym dniu, drugiego dnia tylko lekko plamiłam...

Dodam, że od ponad miesiąca mam bóle jak przed miesiączką i piekielnie swędzą mnie piersi, jestem ospała i miewałam nudności, jednakże często miewam nudności z powodu nadmiaru wypitej kawy. Czy takim krwawieniem powinnam się martwić? Czy to może być ciąża lub, co gorsza, jakaś choroba? z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam, jaspera.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Inny niż zwykle przebieg miesiączki nie jest niepokojącym objawem, nie musi też oznaczać ciąży. Z drugiej strony zdarza się często, że w pierwszym trymestrze ciąży dochodzi do krwawień lub plamień w dniach spodziewanych miesiączek. Proszę powtórzyć test ciążowy po miesiącu i obserwować swój organizm w kolejnych cyklach.

Pozdrawiam serdecznie!