Czy będę mogła mieć dzieci po CC i gronkowcu?

Witam. Jestem po cc po 3 miesiacach otworzyla mi sie rana i nie chce sie zagoic okazalo sie ze mam grakowca zlocistego czy bede mogla jeszcze miec dzieci

Lek. Paweł Szadkowski

Każde cięcie cesarskie w pewien sposób uszkadza mięsień macicy, bo sprawia, że jest coraz więcej tkanki bliznowatej, a coraz mniej zdrowej tkanki bezpiecznej dla zagnieżdżającego się zarodka. Może Pani po raz kolejny zajść w ciążę, ale proszę pamiętać, że każda następna ciąża jest coraz większym zagrożeniem dla zdrowia. Osłabiony przez liczne cięcia cesarskie mięsień już nie kurczy się tak, jak zdrowy mięsień - co utrudnia zahamowanie krwawienia po porodzie. Najlepiej, gdyby udała się Pani z tym pytaniem do ginekologa, który Panią zbada, oceni blizny i będzie mógł coś powiedzieć na temat stanu mięśnia macicy.