Czy będę mogła nosić jeszcze szkła kontaktowe?

Trzy tygodnie temu rano zaczęłam odczuwać ból i pieczenie w obu oczach. Zdecydowałam się ściągnąć soczewki, które uprzednio założyłam, gdyż od razu stwierdziłam, iż może to być zapalenie spojówek. Następnego dnia udałam się do okulisty, który potwierdził moje przypuszczenia i stwierdził, że dodatkowo na rogówce znajdują się nacieki. Zapisał krople T***, które stosowałam przez 7 dni. Przez ten czas nie nosiłam szkieł, a po 10 dniach udałam się do kontroli. Okulista stwierdził, że rogówki dalej się "barwią" i zapisał krople O*** (4 razy dziennie) oraz żel C*** (1 raz przed spaniem). Przez tydzień stosowałam się do zaleceń lekarza, a ciężkość oczu odczuwałam tylko wieczorem i po przebudzeniu. Oko nie było tak zaczerwienione, lecz widoczna była nieustannie sieć żyłek na oku, której wcześniej nigdy nie miałam. Muszę dodać, że przez ten okres nie nosiłam w dalszym ciągu szkieł i nie wykonywałam makijażu. Wczoraj, znów po 7 dniach od poprzedniej wizyty, udałam się do okulisty, który w dalszym ciągu stwierdził, że rogówki się barwią. Nie wiem co to znaczy, gdyż nie wytłumaczył mi w dalszym ciągu. Zapisał za to kolejne krople D*** (3 razy dziennie). Nie wiem ile powinnam je stosować i za ile udać się na wizytę kontrolną. Chciałabym wiedzieć czy jeśli przez trzy tygodnie leczenie nie przynosi żadnych skutków, to czy powinnam skonsultować się z innym lekarzem i czy będę mogła nosić soczewki, a jeśli tak to kiedy? Dodam, że przez rok stosowałam szkła kontaktowe i nigdy nie było problemu. A lekarz okulista, u którego byłam spytał czy w ogóle muszę je nosić? Ja jednak bardzo chciałabym znów je stosować, bo czuję się w nich bardzo komfortowo. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Najbezpieczniej soczewki ponownie założyć po ustąpieniu wszelkich objawów zapalnych, kiedy oko będzie tzw. "spokojne".  Jest Pani pod stałą opieką okulistyczną oraz wdrożono odpowiednie leczenie, niemniej jednak potrzeba trochę czasu na pełne wyleczenie. Krople D*** zawierają sterydy, które podaje się pod kontrolą okulistyczną, zatem proszę udać się na kontrolną wizytę w wyznaczonym terminie, a jeśli taki nie został wyznaczony to w ciągu tygodnia od zastosowania kropli.

Pozdrawiam serdecznie!