Czy będę mogła przy kolejnej ciąży mieć poród naturalny?

Dzień dobry. Zastanawiam się czy będę mogła za 2-3lata urodzić siłami natury gdy już miałam dwie cc bo na różnych blogach każdy pisze co innego

Lek. Paweł Szadkowski

O tym decyduje ginekolog prowadzący. Musi on ocenić mięsień macicy oraz długość i stan blizny po poprzednich cięciach. W praktyce jednak lelarze najczęściej decyzują się na cięcie cesarskie, gdyż osłabiony po poprzednich operacjach mięśień macicy, podczas parcia, może ulec pęknięciu. To stanowi zagrożenie zdrowia i życia dla Pani i dziecka.
Oczywiście jeśli się Pani uprze i nie wyrazi zgody na cięcie cesarskie - nikt nie ma prawa Pani zmusić. Warto jednak zaufać doświadczeniu ginekologów.