Czy będę mogła wrócić do swojej wagi po ciąży?

Witam. Jestem w 22 tygodniu ciąży i waże 68kg. Przed ciążą ważylam 59 kg przy wzroście 171 cm. Moj brzuch zamiast na ciążowy wygląda jakbym strasznie przytyła, szczególnie jak siedzę, bo wtedy robią mi się faldki. Boję się, że przytyłam za dużo a po ciąży nie wrócę do swojej wagi.

Witam,
Standardowo w ciąży powinno się przytyć około 12kg, jednak jest to kwestia bardzo indywidualna. Ważna jest przede wszystkim jakość jedzenia, w mniejszym stopniu jego ilość. W drugim trymestrze ciąży powinna Pani jeść jedynie 300kcal więcej niż przed ciążą (to np. 2 duże banany LUB 2 kanapki z masłem i wędliną). W trzecim trymestrze natomiast powinna Pani jeść ok. 500kcal więcej niż przed ciążą (np. 2 kanapki z masłem, wędliną i serem + 2 jabłka). Polecam karmienie piersią przez okres co najmniej pierwszych 6 miesięcy. Poza ogromną ilością zalet karmienie piersią pomaga również szybciej schudnąć po ciąży.
Życzę wszystkiego dobrego,
Karolina