Czy będę w ciąży?

Witam.
Okres miałam 15 stycznia, ale był on 3 dniowy, czyli zakończył się 18 w poniedziałek, a zawsze mam góra 5-6 dni. Kochałam się z chłopakiem 25 stycznia 2010, on doszedł w środku.
Bardzo chcemy mieć dziecko, więc jaka szansa jest, że nam się udało? Czy to były dni płodne? Kiedy zrobić test?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Niewykluczone, że zaszła Pani w ciążę, i to nawet przed ostatnią miesiączką, która mogła być jedynie krwawieniem, które czasem pojawiają się w pierwszym trymestrze w terminach miesiączek. Krwawienia te zwykle są mniej obfite i krótsze niż "prawdziwa" miesiączka. Nie napisała Pani, ile trwa Pani cykl, więc trudno ocenić, czy 25.01 był dniem płodnym. Owulacja występuje zwykle ok. 14 dni przed miesiączką a plemniki przeżywają i zachowują zdolność do zapłodnienia w drogach rodnych kobiety do 7 dni.
Może Pani wykonać już test, zakładając, że do zapłodnienia mogło dojść w poprzednim cyklu. Zapraszam do lektury artykułu o testach ciążowych w naszym serwisie: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0.
Pozdrawiam!