Czy będzie coś już widać na USG? A może jeszcze lepiej się wstrzymać?

Witam serdecznie. Mam 25 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 31.01.2011 r. Cykle mam 29 bądź 30-dniowe. Mierzę również temperaturki, z tym że skok temp. mam dopiero w 19 dniu cyklu. Stosunek odbył się 13,14,15 oraz 20 dnia (2 dzień po skoku temp.) Temperatura utrzymuje się po dzień dzisiejszy na poziomie 37 st. Wczoraj i dzisiaj zrobiłam test z moczu - obydwa pozytywne. Dla upewnienia zrobiłam bete Hcg, która kształtuje się na poziomie 106,1 mlU/ml. Według skali jest to 4 tydzień. Proszę o poradę, czy poziom Bety dla takiego okresu nie jest zbyt niski? Oraz, czy idąc do lekarza dnia 8.03.2011 r., czyli "niby" w piątym tygodniu, jest on w stanie zobaczyć już coś na usg? Piszę "niby" gdyż skok temp. był 19 dc i pewnie owulacja odbyła sie później, a co za tym idzie możliwe i zapłodnienie???? A może ja źle po prostu liczę tygodnie? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno powiedzieć, czy lekarz będzie w stanie zobaczyć pęcherzyk ciążowy, gdyż tak jak Pani napisała, ciąża może być nieco młodsza niż to wynika z daty ostatniej miesiączki, a poziom bHCG może to potwierdzać. Generalnie w czwartym tygodniu widać już nieraz pęcherzyk ciążowy, a w piątym powinien się on już pokazać na pewno. Czasem jednak jest on możliwy do zobrazowania dopiero pod koniec piątego tygodnia, kiedy poziom bHCG przekracza 2500 mIU/ml. Jeśli nie będzie żadnych niepokojących objawów, to będzie można nieco poczekać z wizytą, tak by miała ona większą wartość diagnostyczną.

Pozdrawiam serdecznie!