Czy betaHCG 0,100 oznacza ciążę?

Czy jeśli beta wynosi 0,100 a wartość referencyjna jest 5,3 to czy jestem w ciąży?

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Przedstawiony wynik oznaczenia beta-HCG 0,100, jest znacznie poniżej wartości referencyjnej. Uznaje się, że wynik poniżej 5 IU/ml w 6-tygodniu spodziewanej ciąży (liczone od pierwszego dnia ostatniej miesiączki), praktycznie ją wyklucza.
Nie napisała Pani, w którym dniu po stosunku wykonano to badanie, dlatego też ciężko jest poprawnie zinterpretować wynik.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.