Czy bez operacji kość może się zrosnąć?

Witam podczas gry w pilke nozną złamałem kostke boczna lewa z przemieszczeniem nie zgodziłęm sie na operacje dzis mija 9 dzien od urazu opuchlizna zeszla stopa moge troche poruszac góra dol oraz nieco stanąc na nia chciłabym sie dowiedziec czy bez operacji kosc rowniez moze sie dobrze zrosnac i nie bd zadnych powikłan dziekuje oraz pozdrawiam

Kość może się zrosnąć, ale to czy właściwie to zależy od kierunku przemieszczenia. Na pewno noga musi być ustabilizowana (gips itp). Proszę skonsultować z innych ortopedą i na tej podstawie podjąć decyzję. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

To zależy od kierunku przemieszczenia kości. Jednak na pewno kość powinna być w jakiś sposób ustabilizowana. Dosyć często przy złamaniach z przemieszczeniem wskazane jest operacyjne zespolenie.
Pozdrawiam!