Czy bezpieczne jest już odbywanie stosunku płciowego 7 miesięcy po zakończeniu kuracji lekiem Axotret?

Witam Moja dziewczyna jest 7miesięcy po zakończeniu kuracji lekiem axotret. Czy bezpieczne jest juz odbywanie stosunku płciowego?

Lek. Paweł Szadkowski

Osoba lecząca się Axotretem może odbywać stosunki płciowe również podczas leczenia, nie należy natomiast zachodzić w ciążę podczas stosowania leku i miesiąc po. Po 7 miesiącach nie ma już powodu do niepokoju.